Ajánlott az üvegfestést síküveggel kezdeni. Utána jöhetnek síklappal határolt testek, például szögletes váza, végül íves dolgok.
Az üvegfestést legelső lépése, hogy tökéletesen tisztítsuk meg a festendő felületet. Erre legalkalmasabb a denaturált szesz.
A mintát, amit rajzolhatunk magunk is, vagy vásárolhatunk, helyezzük az üveg alá.
Ezután kezdhetjük a kontúrozást. Ennek két lehetséges módja van. Az egyik, hogy a kontúrt néhány mm-el az üveg felülete fölött tartjuk és hagyjuk, hogy rátapadjon az üvegre. Hátránya, hogy lassabb. A másik lehetőség, hogy közvetlen az üvegre rakjuk a kontúr "csőrét", és óvatosan, folyamatosan nyomva a tubust vezetjük a vonalat. Gyorsabb, de rutint igénylő módszer. Soha nem toljuk a tubust.
Ha a kontúrt elrontjuk hagyjuk megszáradni, és sniccerrel kaparjuk le a hibás részt, majd utólag javítsuk ki. Ha túl vastagra sikerül a kontúr, akkor frissen még kijavítható fogpiszkáló segítségével.
A kontúr kb. fél óra alatt megszárad, és elkezdhetjük kitölteni a kontúrokkal határolt területeteket üvegfestékkel. A hegyes végű, vékony ecset a legjobb, nagyobb felületekhez használjunk csak vastagabbat. Ha elrontjuk fültisztítóval még felitathatjuk a fölösleges festéket.
Vannak vizes bázisú és oldószeres festékek. A kettőt soha ne keverjük. Egy képen belül csak akkor használjuk mindkettőt, ha kontúr választja el egymástól.
A festékeket lehet higítani a megfelelő higítóval, vagy színtelen festékkel.
Az elkészült műveket tegyük pormentes helyre, és vízszintesen tároljuk. Kb. 12-14 óra alatt megszilárdul.